Halı Yıkama

Halı Yıkama

Halı yıkama yıllardan beri ev temizliği konusunda en zahmetli ve evimizi en temiz hissettiren bir temizleme şeklidir. Hepimizin bildiği üzere halı yıkamak başlı başına bir günümüzü alan; bir haftada da yorgunluğu geçmeyen bir işlemdi.

Hatta çoğumuzun çocukluğunda anımsayabileceğimiz üzere tüm mahalle toplanır ve herkesin halısı sırayla yıkanır komşuluk ilişkilerimiz bir kat daha artardı. Ancak gelişmekte ve büyümek de olan şehirleşme ile bu tarz temizliklere ve olanaklara maalesef yer kalmadı ki hatta uzun süre önce belediyeler tarafından da halı yıkama işlemi yasaklandı.

Durum bu olunca uzun süre yıkayamadığımız ve yıkasak da kurutamadığımız halılarımızın kirliliği hepimizi rahatsız etmeye başladı. İşte tam bu noktada halı yıkama yerleri imdadınıza yetişti.

Ancak bu sektörde bu işi yapmaya başlayan yerler de şöyle bir sorun çıktı; araba yıkaması yapan yerlerde halılarınız özensiz itinasız hijyensiz olarak yıkanmaktaydı. Tabi ki işini düzgün olarak yapan firmalarda yok değildir sözümüz meclisten dışarı, ancak önemli olan konu şu olmalıydı: halı yıkama başlı başına bir sektördür ve tek başına yapılmalıdır. Halı yıkama içerisinde birçok ayrıntıyı barındırır. En öncelik hijyendir, neden mi? Çünkü hijyeni evinizin her köşesinde uygulayabilirsiniz .

Mesela badana yaparsınız çeşitli ve etkili deterjanlarla yerleri kapıları camları silersiniz ve yıkanabilecek her türlü eşyanızı yıkarsınız hatta kaynatabilirsiniz bile ancak söz konusu halılar olunca eliniz kolunuz bağlı kalır. Bu sebeple halı yıkamada öncelik hijyendir.

Nasıl olacak diyebilirsiniz?

Bunu görebilmek için yerimizi ziyaret etmeniz yeterli. Hijyen olunca zaten tertemiz mis gibi temizliği beraberinde de getirmektedir. Yani özetle halı yıkama işlemi yaklaşık 4-5 aşamadan geçen detay detay incelenmesi gereken ve emek isteyen ki bizce en önemlisi de bu yıkama işlemi de halı örme işlemi gibi ilmek ilmek emek gerektiren bir süreçtir. Bu seviyede yıkattığınız halılar ile evinizin temizliğini ve hijyenini yüzde 100 seviyesine çıkartmış olacaksınız.

Halılar evlerimizin vazgeçilemeyecek eşyalarından biridir evi şık ve temiz gösteren , evin havasını bile değiştirebilecek kadar etkilidir. Evlerimizde olmazsa olmaz denilecek en önemli ev eşyası.
 

Sizin için iyi halı yıkama firmasını anlayabileceğiniz birkaç madde derledik.

* Görüşmelerde firma temsilcisinin , yetkilisinin size karşı olan hitabına dikkat edilmelidir.
* Kapınızdan halılar alınırken servis yetkilisinin işlerini ne titizlikte yaptığına dikkat ediniz.
* Halıların teslimat süresi dolduğunda getirilip getirilmediği önemlidir.
* Bu işi hakkıyla yapan firmalar kampanyalar düzenleyerek alıcıyı memnun etmeye çalışır.

Halı yıkama hizmetinde memnun kalıp kalmadığınıza bu maddeler yardımcı olabilir. Aldığınız hizmetin kalitesini öğrenmiş olursunuz.

Hizmet Verdiğimiz Bölgeler